Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /hep2o_www/libraries/joomla/updater/updater.php on line 278
Nowa generacja Hep2O

System Hep2O nowej generacji

System Hep2O nowej generacji to najbardziej zaawansowany technicznie, profesjonalny system rur łączonych na wcisk wraz z szeroką gamą białych złączek, posiadający kilka wyjątkowych cech umożliwiających skrócenie czasu instalacji i poprawę parametrów pracy.

Rury Hep2O są teraz białe, dzięki czemu pasują do nowej gamy złączek, jednak elastyczność rur i łatwość ich układania pozostały dokładnie takie same jak wcześniej.

System Hep2O jest dostępny w rozmiarach 10, 15, 22 i 28 mm, prosty kod barwny opakowań znacznie ułatwia identyfikację produktu:

 • 10 mm: kolor zielony
 • 15 mm: kolor niebieski
 • 22 mm: kolor fioletowy
 • 28 mm: kolor pomarańczowy

System Hep2O nowej generacji

Wyjątkowe korzyści z zastosowania systemu nowej generacji

Na podstawie opinii klientów, wszystkich profesjonalnych hydraulików i inżynierów ogrzewnictwa opracowano listę wyjątkowych cech, jakich nie posiada żaden inny porównywalny system montowany na wcisk.

  1. In4SureTM – system rozpoznania połączenia wskazujący na pełne wsunięcie rury. Wystarczy włożyć rurę do złączki i obrócić ją. Jeśli rura jest wsunięta do końca, poczuje się „ocieranie”, wywołane przez wyprofilowaną końcówkę tulei usztywniającej rury stykającą się z zakończonym wypustkami gniazdem wewnątrz złączki.
  2. Nowy inteligentny klucz do demontażu HepKeyTM sprawia, że demontaż połączenia jest szybki i prosty, w związku z czym rozłączenie rur jest możliwe w dowolnej chwili.
  3. Nowa tuleja wspomagająca – SmartSleeveTM umożliwiająca łączenie rur z użyciem mniejszej siły. Smart SleeveTM stanowi część nowej technologii In4SureTM, a inteligentna konstrukcja tej tulei usztywniającej rury zmniejsza siłę niezbędną do wepchnięcia rury do złącza.
  4. Nowe białe złączki o nowoczesnym wyglądzie, jak również węższa i bardziej opływowa konstrukcja złączek Hep2O powoduje, że są one teraz bardziej akceptowane w zastosowaniach natynkowych.
  5. Rura tej samej jakości, teraz w kolorze białym. Rury pozostają tak samo elastyczne, a dzięki technologii prostego zwijania pozostają proste po rozwinięciu.

Przekrój złączki Hep2O


Łatwiejsza instalacja i sprawdzone działanie

System Hep2O ewoluował przez ponad 30 lat i obecnie jest najczęściej wybieranym systemem przez profesjonalistów w Wielkiej Brytanii. Dzieje się tak dzięki znacznym korzyściom w zakresie parametrów pracy, łatwiejszej i szybszej instalacji bez rezygnacji z jakości i trwałości połączeń. Najważniejsze zalety rur Hep2O to ciągle elastyczność rur i bezpieczeństwo połączeń.

   • Elastyczna rura ułatwia omijanie przeszkód.
   • Możliwość układania rury wokół przeszkody oznacza zmniejszenie liczby połączeń.
   • Mniejsza liczba połączeń oznacza krótszy czas montażu instalacji i niższy koszt systemu.
   • Łączenie na wcisk oznacza brak konieczności zastosowania otwartego ognia i związane z tym ograniczenie ryzyka.

Zastosowanie systemu Hep2O daje również inne długookresowe korzyści w zakresie parametrów pracy w porównaniu do tradycyjnych sztywnych systemów metalowych:

   • wykorzystanie rur tworzywowych (PB) wyklucza osadzanie się kamienia kotłowego,
   • brak korozji,
   • cichsza praca i mniejsze straty ciepła.

Łatwy demontaż przy pomocy klucza HepKeyTM

Łatwe układanie. Mniej połączeń

Wysoka odporność na uderzenie

Pomiar i przycinanie w miejscu instalacji

Brak osadzania się kamienia kotłowego

Brak korozji

Dopuszczenia

System Hep2O posiada brytyjski Certyfikat (Kitemark) zgodności z normą BS7291 Część 1 i 2 Klasa S. Standardowe rury i złączki posiadają również brytyjski Certyfikat (Kitemark) zgodności z normą BS EN ISO 15876 jak i zgodność z normą PN-EN ISO 15876. Rury i złączki posiadają brytyjski Certyfikat (Kitemark) zgodności z normą BS EN ISO 21003 i zgodność z normą PN EN ISO 21003.


Produkcja wszystkich wyrobów objęta jest Systemem Zarządzania Jakością certyfikowanym przez jednostkę zewnętrzną zgodnie z normą ISO 9001:2008. System Hep2O jest odpowiedni do przesyłu wody pitnej oraz do instalacji centralnego ogrzewania, w tym systemów pod ciśnieniem, a także zestawów kotłów zgodnie z Tabelą 1. Może być także wykorzystywany w budynkach niemieszkalnych pod warunkiem, że dopuszczalne warunki pracy nie zostaną przekroczone. W ofercie są dwa typy rur Hep2O: Standardowe i Barrier. Oba rodzaje są dopuszczone do stosowania w instalacjach na rynku w Polsce.


Tabela 1. Temperatury/ciśnienia robocze w cyklu życia systemu Hep2O

  20°C 30°C 40°C 50°C 60°C 70°C 80°C 95°C Krótka awaria
w temp. 114°C
Bezpieczne ciśnienie:                  
Bar 12 11 11,5 10,5 9 8 7 6 3
psi 174 167 160 152 131 116 102 87 43,5
Słup wody (m) 120 115 110 105 90 80 70 60 29

Tabela 2. Parametry pracy, temperatura i ciśnienie systemu Hep2O

Maksymalna temperatura pracy stałej * 80°C
Maksymalna krótkotrwała temperatura pracy stałej 90°C
Maksymalne ciśnienie pracy stałej * 10 bar

* praca stała przez 24h/365dni w roku

Producentem systemu oraz właścicielem marki jest