Historia systemu

System Hep2O jest kompletnym systemem rur i złączek, produkowanym i stale ulepszanym już od 1979 roku! Surowcem do produkcji jest polibutylen (PB). Wyjątkowe tworzywo wykazujące niezwykłą kombinację udarności i elastyczności. Polibutylen jest odporny na korozję, odkładanie kamienia, pęknięcia, naprężenia i ścieranie.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że polibutylen najmniej wśród tworzyw sztucznych sprzyja rozwojowi mikroorganizmów i flory bakteryjnej w instalacjach wody pitnej, szczególnie Legionelli Pneumonia.

Hepworth, jako pierwszy wprowadził na rynek system, w którym uzyskanie szczelności oparto na oringu z elastomeru EPDM. Proces łączenia (montażu) polega na ręcznym wciśnięciu rury w kształtkę bez użycia narzędzi. W latach osiemdziesiątych XX wieku było to innowacyjne i niespotykane rozwiązanie w instalacjach sanitarnych. Okazało się ono niezwykle proste i skuteczne. Gwarantuje to pewne połączenie uzyskiwane w warunkach budowy. Obecnie wiele firm podziela tę drogę rozwoju i wprowadza na rynek ten i podobne sposoby. Większość z tych produktów ze względu na cenę nie pojawiło się jeszcze w Polsce.

System Hep2O firmy Hepworth pojawił się w Polsce w 1993 roku, zdobywając coraz większe uznanie wśród świadomych inwestorów, profesjonalnych i nowoczesnych wykonawców. Pionierami we wdrażaniu systemu był zespół zapaleńców zafascynowanych niezwykłą prostotą i jakością produktu. Trzonem tego zespołu i bezpośrednim importerem była autorska firma projektowa "afp" z Katowic. W roku 1998 powołany zostaje podmiot Hepworth - Polska z siedzibą w Warszawie i Biurem Techniczno-Handlowym w Katowicach. Następuje dynamiczny rozwój sprzedaży i obsługi technicznej (wsparcie projektowe, merytoryczne dostosowanie informacji technicznych do warunków krajowych). Globalizacja rynku, przejęcia w branży doprowadzają do połączenia z firmą Saunier Duval, by niebawem stać się częścią koncernu Vaillant. Od 2005 roku nowym właścicielem marki Hepworth - Hep2O jest czołowy światowy producent systemów kanalizacyjnych, wodociągowych i grzewczych firma Wavin. W styczniu 2006 roku powołano Głównych Dystrybutorów marki na północy i południu Polski. Chcemy kontynuować motto z lat poprzednich - Hepworth zna odpowiedź. Tak odpowiedź dla każdego uczestnika procesu inwestycyjnego. Zarówno dla inwestora, projektanta, instalatora czy składu handlowego. Wychodzimy z założenia, że sam produkt, jakkolwiek doskonały, to mało. Oferujemy więcej: dużą wiedzę, doświadczenie i pełne zaangażowanie. Dajcie nam Państwo szansę, a wspólnie odniesiemy sukces.

1979 rok

1991 rok

1998 rok

2001 rok

2010 rok

Producentem systemu oraz właścicielem marki jest